Suplementacja dla biegaczy

Zastanawiasz się, jak powinna wyglądać suplementacja biegaczy? Z pewnością różni się ona od suplementacji, stosowanej przez kulturystów w sportach siłowych czy od suplementacji osób, które pływają. Przede wszystkim suplementy dla biegaczy powinno przygotować organizm do długotrwałego, intensywnego wysiłku. Celem jest to, aby mięśniom nie zabrakło energii. Jakie suplementy dla biegaczy są najlepsze?

Podstawowym suplementem diety dla biegaczy jest oczywiście białko. To ono dostarcza mięśniom niezbędnych protein i aminokwasów. Oprócz tego wielu biegaczy stosuje BCAA. Ten suplement diety to prawdziwy cud dla większości sportowców. Połączenie leucyny, izoleucyny i waliny ma silne działanie anaboliczne, antykataboliczne, a dodatkowo znacząco przyspiesza regenerację potreningową. Oprócz tego BCAA poprawia ogólną kondycję organizmu i sprawia, że można ćwiczyć o wiele dłużej i efektywniej. Ten suplement diety jest doskonały dla biegaczy, którzy chcą dać z siebie wszystko podczas treningu.

Inne suplementy diety stosowane przez biegaczy to między innymi L-glutamina czy L-karnityna. Pozwalają one na zwiększanie siły fizycznej lub – w przypadku L-karnityny – na szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Niektórzy biegacze stosują również ZMA, CLA lub kreatynę. W suplementacji biegaczy pojawiają się także Kwasy Omega-3, które zapewniają zdrowie układu sercowo naczyniowego i nerwowego.

To, jak powinna wyglądać suplementacja biegaczy, zależy w dużej mierze od tego, w jakim celu biegasz. Jeśli chcesz schudnąć, w Twojej suplementacji z pewnością powinna pojawić się L-karnityna, jeśli natomiast Twoim celem jest udział w długich maratonach, sprawdzi się kreatyna, BCAA i glutamina.