O biegu

1 Poznański Bieg Niepodległości

PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl z limitem 10 000 uczestników aspiruje do największego biegu niepodległości w Polsce zaliczanym do Narodowego Biegu 100-lecia. Meta biegu zaplanowana została na alei Niepodległości a dekoracja zwycięzców, w porozumieniu z Centrum Kultury Zamek, na scenie koncertowej obchodów Imienin ul. Święty Marcin przy Zamku Cesarskim. Dzięki temu uczestnicy PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl wraz z rodzinami i kibicami będą mogli wziąć również udział w festynie, koncertach, kiermaszu artykułów regionalnych oraz podziwiać niezwykle widowiskowy barwny korowód przebierańców pod przewodnictwem konnego jeźdźca odgrywającego postać Świętego Marcina.
Koszt wpisowego dla pierwszego 2000 uczestników to zaledwie 45 zł! Zapraszamy do zaplanowania startu i zapisania się na szybko ubywające bogate pakiety startowe ze zniżką!

IDEA BIEGU

Prace nad stworzeniem wyjątkowego w skali kraju Biegu Niepodległości, który byłby godny tak dużego i  rozbieganego miasta, jakim niewątpliwie jest Poznań, rozpoczęły się już w 2014 roku. Uczczenie doniosłym wydarzeniem sportowym rocznicy jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski, wymagało dużych nakładów pracy i zaangażowania organizatorów, pozyskanych sponsorów oraz szeregu instytucji i osób współpracujących. Wartym podkreślenia jest fakt, że od samego początku nowa inicjatywa była bardzo doceniana przez Władze Miasta, czego zwieńczeniem było objęcie honorowym patronatem Poznańskiego Biegu Niepodległości przez Prezydenta Poznania - Jacka Jaśkowiaka - w lutym 2015 roku.

Po niespełna dwóch latach przygotowań, projekt zainicjowany przez dwóch organizatorów i biegaczy w postaciach Andrzeja Krzyścina (dwukrotny zwycięzca Poznań Maraton z rekordem życiowym 2:11'42") oraz Artura Kujawińskiego wreszcie ujrzał światło dzienne. Wprawdzie obowiązki służbowe nie pozwoliły Andrzejowi Krzyścinowi na kontynuację prac przy dalszym rozwoju projektu, ale nadal jest on bardzo ważną częścią stworzonej imprezy.

Tym samym, jesteśmy niezwykle usatysfakcjonowani mogąc przekazać biegaczom i biegaczkom imprezę biegową wielkiego formatu, a społeczności całego miasta wydarzenie o potencjale stania się wizytówką Poznania, promującą jego markę również poza granicami Wielkopolski. Pokładamy głęboką nadzieję, a wręcz jesteśmy o tym przekonani, że PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl uświetni należycie coroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości oraz wzbogaci uroczystości Imienin ulicy Święty Marcin, niwelując niechlubną lukę wydarzenia sportowego, jaka istniała w naszym mieście na tle całego kraju.

Do zobaczenia na starcie 1 PoznanskiBiegNiepodleglosci.pl 11 listopada 2016 roku!

 

Ze sportowymi pozdrowieniami w imieniu organizatorów

Artur Kujawiński
Dyrektor Sportowy

Damian Kaczmarek
Przewodniczący Komitetu Organizacyjnego