Gdzie biegać?

Rozpoczynasz swoją przygodę z bieganiem? Wspaniale! Jest to cudowny sport, które pozwoli Ci schudnąć, zbudować doskonałą sylwetkę, zwiększyć swoją wydajność fizyczną i wydolność tlenową, a przede wszystkim podwyższy Twój poziom endorfin do najwyższych granic i zapewni Ci niebywałe poczucie wolności, o którym osoby siedzące na siłowni mogą tylko pomarzyć.

Podstawową kwestią jest jednak to, gdzie biegać. Choć na ulicach możemy spotkać mnóstwo biegaczy, warto nie dobierać tras przypadkowo i zwrócić uwagę na teren. Jeśli mieszkasz w mieście, masz do wyboru mnóstwo tras. Możesz biegać po nowoczesnych chodnikach, po parkach lub specjalnych terenach. Doskonałą opcją są parki, szczególnie krajobrazowe. Możesz tam złapać dużo świeżego powietrza. Warto unikać centrów dużych miast, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy poziom smogu i zanieczyszczeń powietrza jest bardzo wysoki.

Bardzo ciekawą opcją jest bieganie po plaży. Jeśli mieszkasz nad morzem, jesteś prawdziwym szczęściarzem. Bieg po plaży ma mnóstwo zalet – przede wszystkim obok Ciebie szumi czyste, spokojne morze, a Ty wdychasz ogromne ilości jodu, który dodaje energii i dba o prawidłową pracę tarczycy. Biegając po miękkim piasku, dodatkowo wzmacniasz mięśnie głębokie nóg i pośladków. Początkowo bieganie po plaży może nie należeć do najbardziej komfortowych, jednak z czasem z pewnością przywykniesz!

Najlepszą opcją jest oczywiście urozmaicanie biegowych. Dzięki temu nie znudzisz się biegiem tak szybko jak wtedy, kiedy będziesz biegał zawsze po tej samej trasie.