Trasa

Zapraszamy do zapoznania się z niesamowitą trasą 2 Poznańskiego Biegu Niepodległości PL, której przebieg, w stosunku do pierwszej edycji, został zmodyfikowany na drugim kilometrze. Szczegóły poniżej.


Opis trasy

Bieg odbędzie się na jednej pętli o długości 10 km i będzie posiadać atest PZLA. Ulice przez jakie przebiega swoją wymową nawiązują do Święta Niepodległości.

START, szeroki, dostosowany dla dużej liczby uczestników, usytuowany został na alei Niepodległości, na wysokości Uniwersytetu Ekonomicznego. Trasa przebiega aleją Niepodległości i skręca w ulicę Przepadek. Następnie ulicą generała Kazimierza Pułaskiego   i dalej trasa prowadzi przez Aleje Armii Poznań, ul. Księcia Mieszka I, Aleje Solidarności, ul. Murawa, Winogrady, Za Cytadelą, ponownie przez Aleje Armii Poznań, aleję Niepodległości i ul. Święty Marcin - gdzie na wysokości Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza znajduje się META.

Tradycyjnie, pozostaje ŻYCZYĆ życiówek i rekordów sezonu, choć pamiętajmy, że nie są one najważniejsze, wobec poczucia społecznej wspólnoty wielotysięcznej rzeszy biegowej braci, endorfin na trasie i satysfakcji na mecie.

Wizualizacja 3D


(wizualizacja z 1 edycji biegu - nie uwzględnia drobnej zmiany na odcinku 2 kilometra
dokonanej w bieżącym roku )

Mapa

Kliknij w celu powiększenia grafiki

Informacja dla mieszkańców

Trasa jest przyjazna nie tylko dla biegaczy, ale i dla mieszkańców Poznania, którzy w tym czasie będą chcieli przemierzać miasto autami. Choć, jako biegacze, zapraszamy oczywiście wszystkich do kibicowania i świętowania w dniu niepodległości razem z nami.